Rolety knall plisowane – oryginalny pomysł na osłonę okna
Rolety plisowane to nowoczesny pomysł na przesłanianie okien. Wyróżniają się głównie dwoma zaletami: możliwością ustawienia plis w dowolnej części okna –...
Więcej »Jak zwykle na początku roku na naszym blogu przyglądamy się nowym trendom w dekoracjach wnętrz. Co się zmieniło, a co nadal jest modne. Jakie kolory znikną, a jakie się pojawią. Co proponują projektanci. Co roku pojawiają się jakieś zmiany, a ich śledzenie jest bardzo interesujące. Tym bardziej, że sposoby osłaniania okien ściśle łączą się z trendami dekoratorskimi. Przestrzeń okna powinna być tak osłonięta żeby współgrała z całością wystroju. Wybór produktów jest tak rozbudowany, że bez trudu można dobrać właściwy.
Co zatem czeka nas w projektach dekoratorskich w roku 2022? Kiedy my w ogóle nie myśleliśmy jeszcze o nadchodzącym nowym roku w świecie aranżacji wnętrz trwał on już na dobre. Na początku września 2021 w Mediolanie odbywają się największe na świecie targi designu i wyposażenia wnętrz. To tam właśnie można zobaczyć propozycje, które będą pojawiały się w projektach wnętrz.
Od lat moda na dekorowanie wnętrz raczej łagodnie się zmienia niż przechodzi rewolucję. Zacierają się również granice pomiędzy stylami i sposobami aranżacji. Połączenie minimalizmu z maksymalizmem – delikatna paleta kolorów połączona z ekspresyjnymi dodatkami lub proste meble na tle ściany w zdecydowanym kolorze. To daje przestrzeń dla indywidualizmu i projektowaniu wnętrz, które odzwierciedlać będą charakter mieszkających w nich osób.
Rok 2022 w trendach wnętrzarskich patrzy w przeszłość. Czerpie ze stylów takich jak Pop Art czy Art Deco. Stawia również na wykorzystanie w aranżacjach antyków i mebli vintage za antyk uznając rzecz starszą niż 100 lat, a za vintage starszą niż 20 lat. Chodzi tu jednak o nadawanie nowego życia starym rzeczom i wkomponowywanie ich w nowoczesne wnętrza nie zaś o odtwarzanie wystroju domu prababci. Krzesła pamietające lata 80. ubiegłego wieku mogą stanąć wokół nowoczesnego stołu. Odnawianie rzeczy wpisuje się też w filozofię zrównoważonego rozwoju w aranżacjach – nie wyrzucaj tylko zastanów się jak możesz coś wykorzystać. Co ciekawe dając przedmiotom nowe życie można dać im także zupełnie inną funkcję np. stary kufer jako stolik kawowy.
Z ciekawostek wnętrzarskich mamy: niskie meble, „dmuchańce”, bambus i aluminium. O co chodzi? Do wnętrz przenika japońska kultura siedzenia „przy podłodze” dlatego kanapy, sofy czy fotele mogą być znacznie niższe. Zaskoczeniem mogą być też dmuchane meble – lekkie i kolorowe, takie które można np. zabrać w podróż. Zainteresowanie projektantów wzbudziły np. dmuchane lampy. W roku 2022 do wnętrz wraca bambus cechujący się lekkością i wytrzymałością, ale przede wszystkim tym, że jest materiałem naturalnym. Obok bambusa pojawia się też aluminium wykorzystywane w projektach do tworzenia miejsc do siedzenia, barów czy oświetlenia.
Fiolet to słowo – klucz do palety kolorystycznej obowiązującej w tym roku. Różne odcienie fioletu będą pojawiały się w aranżacjach, bo został on uznany za kolor roku 2022. Nadal jednak pozostanie z nami zieleń – szałwia, mięta, pistacja czy odcienie lasu.
Jeśli chodzi o materiały to rok 2022 pozostaje blisko natury stawiając na drewno, marmur czy szkło oraz wspomniany już wcześniej bambus. Nadal obowiązują dodatki w postaci przytulnych tkanin oraz roślin doniczkowych.
W wystroju wnętrz pojawia się również słowo „sensoryczność” oznaczające, że aranżacje mają nie tylko pięknie wyglądać, ale poruszać też inne zmysły. Chodzi przede wszystkim o zapach i dotyk czyli rozchodzące się po domu nuty zapachowe i przyjemne w dotyku obicia mebli oraz dodatki.
Rolety plisowane to nowoczesny pomysł na przesłanianie okien. Wyróżniają się głównie dwoma zaletami: możliwością ustawienia plis w dowolnej części okna –...
Więcej »Rolety sterowane ze smartfona - Wstęp do świata rolet sterowanych smartfonem Zarówno w nowoczesnych domach, jak i w tych bardziej tradycyjnych, rolety...
Więcej »Urzędy administracji publicznej to budynki o szczególnym znaczeniu. To właśnie w nich zapadają decyzje ważne dla obywateli, a ich pracownicy nie zajmują się...
Więcej »