Ochrona przestrzeni biurowej przed słońcem

« Wstecz do bloga

Przestrzeń biurowa musi być skutecznie chroniona przed słońcem, nie tylko dlatego że utrudnia ono pracę np. przy monitorach komputerowych, ale przede wszystkim dlatego, że negatywnie wpływa na wzrok. Praca przy komputerze oznacza też często pracę z dokumentami, książkami itp.; w praktyce cały czas musimy przenosić wzrok z ekranu na papier i odwrotnie. W efekcie oko cały czas pracuje, dopasowując się do odmiennych powierzchni. Kiedy dodatkowo na oczy działa silne słońce bardzo szybko mogą stać się podrażnione.

Jednocześnie ochrona przed słońcem nie może oznaczać zaciemnienia w stopniu wymagającym włączenia sztucznego światła. Osłona musi być dobrana tak, aby w biurze nie panował nieprzyjemny półmrok. Nawet najlepsze sztuczne oświetlenie nie może zastąpić światła naturalnego. Naturalne światło powinno być rozproszone, tak żeby można było przy nim pracować bez szkodliwego wpływu na wzrok. Jednocześnie regulacja osłon – stopnia zwiększania i zmniejszania przysłonięcia – powinna być prosta, tak aby w każdej chwili można było podejść i zmniejszyć/zwiększyć zasłonięcie lub zmienić kąt padania światła.

Nie można także zapominać o estetyce. Biuro to miejsce, w którym spędzamy większość dnia, ponadto często jest również miejscem, w którym przyjmujemy klientów czy partnerów biznesowych. Jego wnętrze powinno być zatem zadbane, a osłony dobrane do jego wyglądu oraz kolorystyki, tak aby całość była spójna i estetyczna.

Żaluzje pionowe wewnętrze (verticale) – gustowna i funkcjonalna osłona biura przed słońcem

Przy wyborze osłon chroniących biura przed nadmiernym nasłonecznieniem ważne jest, aby był to produkt praktyczny i jednocześnie estetyczny, a także łatwy w montażu i czyszczeniu. Dlatego do najczęściej wybieranych zaliczają się tzw. verticale czyli wewnętrzne żaluzje pionowe. Verticale są proste w obsłudze, a przy tym bardzo estetyczne. Świetnie sprawdzają się w większych i wysokich pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami. Będą zatem niezastąpione w biurowcach, salach konferencyjnych, hotelach czy restauracjach.

Żaluzja pionowa składa się z pasów (lameli) umieszczonych na aluminiowej listwie. Pasy wykonane są wysokiej jakości materiału. Przy pomocy łańcuszkowego mechanizmu (również z napędem elektrycznym) pasy materiału możemy ustawić pod dowolnym kątem, regulując tym samym stopień wpadania światła. Co ważne system sterujący jest samohamujący dzięki czemu pasy ładnie się układają i nie zmieniają swojego położenia. Takie rozwiązanie pozwala, w zależności od pory dnia i intensywności światła słonecznego, zapewnić sobie odpowiedni poziom nasłonecznienia potrzebny do komfortowej pracy bez niepotrzebnego męczenia oczu.

Montaż i utrzymanie w czystości

Cały profil verticali jest bardzo wysokiej jakości co przekłada się na jego trwałość. Górną szynę z aluminium montujemy do sufitu, następnie umieszczamy na niej lamele. Materiał żaluzji pionowych można łatwo zdemontować i uprać dzięki czemu bez problemu utrzymamy całość w czystości. Ponadto do dyspozycji mamy tu rozbudowaną paletę kolorów i możemy bez problemu dopasowywać kolor verticali do wystroju biura.

Z uwagi na sposób montażu verticale mają dodatkową zaletę – można zrobić z nich ścianki działowe. Ta opcja sprawdzi się szczególnie np. w gabinetach lekarskich czy kosmetycznych. Zasuwając lamele pozwolimy pacjentowi komfortowo przygotować się do zabiegu bez konieczności ustawiania mało estetycznego parawanu lub niepotrzebnego stawiania dodatkowych ścianek działowych.

Blog

Sprawdź również.

Wszystkie artykuły i porady »